Witamy na stronie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim
Ważna informacja dla osób niedowidzących

E-rejestracja Projekty współfinansowane z funduszy unijnych English VersionChange language

Strona główna » Program „Methods of Assessing Response to Quality Improvement Strategies” (MARQuIS)

Szpital Zachodni uczestniczy od marca 2006 roku, jako jeden z 600 szpitali z 7 krajów UE, w Międzynarodowym Projekcie Naukowo-Badawczym „Methods of Assessing Response to Quality Improvement Strategies” (MARQuIS), finansowanym przez Unię Europejską i realizowanym przez międzynarodowe konsorcjum, składające się ze znanych ośrodków prowadzących akredytację organizacji opieki zdrowotnej, uczelni akademickich i stowarzyszenia HOPE (European Hospital and Healthcare Federation).

Założeniem projektu jest prowadzenie badań porównawczych dotyczących różnorodnych mechanizmów poprawy jakości opieki w ochronie zdrowia oraz ich wdrożenia przez szpitale w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Udział w projekcie wiąże się z wieloma korzyściami dla szpitala, wśród których można wyróżnić: możliwość porównania własnych wskaźników jakościowych z danymi z innych szpitali europejskich, zaangażowanie w europejski projekt badawczy, uzyskanie dostępu do profesjonalnych informacji i możliwość wymiany informacji.