Witamy na stronie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim
Ważna informacja dla osób niedowidzących

Informacja medyczna: 22 755 90 49

Dofinansowanie ze środków Budżetu Państwa Projekty współfinansowane z funduszy unijnych English VersionChange language

Pododdział Chirurgii Naczyniowej

Strona główna » Oddziały » Pododdział Chirurgii Naczyniowej

Lekarz/Kordynator Kierujący Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej:
dr n. med. Piotr Lesiuk
Pielęgniarka Koordynująca:
mgr Jolanta Rutka
Telefony:
Sekretariat Medyczny/Sekretariat Kordynatora:(22) 755 92 25
Kordynator: +48 602 88 53 20
Pokój Lekarski:(22) 755 92 15
Punkt Pielęgniarski:(22) 755 92 18
faks:(22) 755 92 19

chirurgia.medyczny@szpitalzachodni.pl

Pododdział Chirurgii Naczyniowej został otwarty w kwietniu 2017 roku i stanowi samodzielną jednostkę organizacyjną w obrębie Oddziału Chirurgii Ogólnej. Zapewnia specjalistyczną opiekę w zakresie chirurgii naczyniowej i radiologii zabiegowej pacjentom powiatu grodziskiego, jak również pacjentom z całej Polski, chcącym leczyć się w tutejszym oddziale.

Dysponujemy łóżkami w salach 2 i 3 osobowych oraz łóżkami na sali monitorowanej. Sale chorych spełniają ogólnie przyjęte standardy dla tego typu oddziału zapewniając odpowiedni komfort dla pacjentów i personelu. Opiekę lekarską i pielęgniarską nad pacjentami sprawuje wykwalifikowany i specjalistycznie przygotowany zespół, gwarantujący najwyższy poziom opieki medycznej.

Pododdział posiada kontrakt z NFZ pozwalający wykonywać zabiegi z zakresu procedur wewnątrznaczyniowych w pełnym zakresie. Zabiegi wykonujemy na bloku operacyjnym mając do dyspozycji najnowocześniejsze (w chwili obecnej) ramię C oraz na sali dedykowanej do porcedur naczyniowych (kardiologicznych, neurologicznych i radiologii zabiegowej) wyposażonej w nowoczesny angiograf. Obecnie w szpitalu trwa instalacja kolejnego angiografu.

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego oraz opieka poszpitalna realizowana jest w  Poradnii Chirurgii Ogólnej.

Pacjenci w ramach przygotowania do zabiegów korzystają z pełnego zaplecza jakie znajduje się w szpitalu. Do dyspozycji chorych jest Poradnia Chirurgiczna, Zakład Radiologii (wyposażony między innymi w nowoczesne aparaty USG przystosowane do badań naczyniowych, dwóch nowoczesnych tomografów komputerowych i rezonansu magnetycznego), oraz laboratorium.

Zapewnienie opieki medcznej na wysokim poziomie wymaga stworzenia zespołu ludzi o wysokich kwalifikacjach medycznych z dużym doświadczeniu ale róznież, co nie mniej ważne, ludzi którzy cechują się dużą kulturą osobistą i empatią w stosunku do osoby chorej. Ludzi dla których dobro pacjenta jest wartością nadrzędną. Zespół Poddziału Chirurgii Naczyniowej został stworzony w oparciu o powyższe zasady.

Lekarze pracujący w naszym pododziale mają zadanie ciągłego szkolenia i podnoszenia kwalifikacji. Uczestniczymy w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach w kraju i zagranicą oraz publikujemy prace naukowe w czasopismach medycznych.

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny
Szpital Zachodni
im. św. Jana Pawła II

ul. Daleka 11, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie
© Copyright 2018 Szpital Zachodni | Realizacja MediaHealth
Kliknij, aby wysłuchać zaznaczony tekst