Witamy na stronie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim
Ważna informacja dla osób niedowidzących

Informacja medyczna: 22 755 90 49

Dofinansowanie ze środków Budżetu Państwa Projekty współfinansowane z funduszy unijnych

Oddział Ortopedii
i Traumatologii

Strona główna » Oddziały » Oddział Ortopedii
i Traumatologii

Lekarz Kierujący Oddziałem: dr n. med. Maciej Ambroziak
Zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem: lek. Piotr Zalewski

Pielęgniarka Oddziałowa:
Małgorzata Błaszczyk

telefony:
Sekretariat: (22) 755 91 90 755 91 99
Ordynator: (22) 755 91 90
Pielęgniarka Oddziałowa: (22) 755 90 05
Faks: (22) 755 93 34

ortopedia@szpitalzachodni.pl

Lekarze oddziału:
lek. Marcin Mleczko
lek. Jarosław Blicharz
dr n. med. Filip Dąbrowski
lek. Paweł Gidziński
lek. Olaf Dłuski- rezydent
lek. Mateusz Piorunek- rezydent
lek. Michał Panek- rezydent
lek. Joanna Pełka- rezydent
lek. Klaudia Tatara- rezydent
lek. Tomasz Grądzki- rezydent

Oddział Ortopedii i Traumatologii liczy 27 łóżek w salach dwu i trzyosobowych. Ponadto w oddziale znajdują się sale o podwyższonym nadzorze przeznaczone dla chorych wymagających monitorowania funkcji życiowych (chorzy po zabiegach operacyjnych).

Personel oddziału wykonuje około 3500 operacji w ciągu roku.

Zespół ortopedów wyszkolony jest do wykonywania zabiegów protezoplastyk stawów biodrowych, kolanowych, ramiennych, skokowych i małych stawów mając do dyspozycji najnowocześniejsze implanty na rynku, używane w renomowanych Klinikach na całym świecie.

U większości pacjentów wykonujemy aloplastyki stawów biodrowych z dostępu przedniego mini inwazyjnego (DAA) co przekłada się na krótszy czas hospitalizacji, mniejszą utratę krwi i krótszy okres rehabilitacji, eliminując ryzyko ciężkiego powikłania, jakim jest zwichnięcie.
Wykonujemy także protezoplastyki stawów kolanowych z użyciem nowoczesnych implantów bezcementowych, co jest wyjątkowe w skali kraju.
Stale doskonalimy swoje umiejętności korzystając z technologii przyszłości, jak zabiegi endoprotezoplastyk użyciem okularów rozszerzonej rzeczywistości.
Leczymy pacjentów z całej Polski, wielokrotnie jako powikłania z innych ośrodków. Wykonujemy realoplastyki dużych stawów z zastosowaniem najnowocześniejszych systemów rekonstrukcyjnych.

Jesteśmy ośrodkiem szkolącym lekarzy ortopedów z Polski i z zagranicy, w szczególności z aloplastyk stawów biodrowych z dostępu przedniego, w aloplastykach stawu kolanowego i ramiennego, a także w zabiegach z zakresu ortopedii urazowej.

Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii artroskopowej, chirurgii ręki i rekonstrukcji stopy.

Pełnimy stały 24h ostry dyżur urazowy. Wykonujemy wszelkie zabiegi z zakresu urazów kończyn górnych, dolnych i miednicy.
Posiadamy kompleksowe ambulatorium przyszpitalne, gdzie prowadzimy leczenie zachowawcze oraz opiekę pooperacyjną naszych pacjentów.

UWAGA!
Pacjenci ze skierowaniem do planowego przyjęcia do Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu są kwalifikowani przez lekarza oddziału w gabinecie 1008 – I piętro.
Gabinet czynny w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 8.00-8.30.
Potrzebne dokumenty oraz informacje: skierowanie do szpitala, dostępne wyniki badań, historie choroby, przyjmowane leki.
Nie ma potrzeby zapisu na kwalifikację.

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny
Szpital Zachodni
im. św. Jana Pawła II

ul. Daleka 11, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie
© Copyright 2018 Szpital Zachodni | Realizacja MediaHealth
Kliknij, aby wysłuchać zaznaczony tekst