Oddział Onkologii Klinicznej/Chemioterapia Jednego Dnia

Strona główna » Oddziały » Oddział Onkologii Klinicznej/Chemioterapia Jednego Dnia

lek. Jacek Zwoliński
(22) 755 92 25

Od 2009 roku działa w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim Oddział Onkologii Klinicznej/Chemioterapia Jednego Dnia. Stwarza on możliwość leczenia onkologicznego na wysokim poziomie, w najwygodniejszy dla chorego sposób. Leczenie jest prowadzone w trybie jednodniowym, bez konieczności długotrwałego pobytu chorego w szpitalu, w dobrych warunkach i blisko miejsca zamieszkania. Zapewnia to najlepszą możliwą jakość życia.

Szczególną uwagę zwracamy na leczenie chorych po operacjach nowotworów przewodu pokarmowego przede wszystkim jelita grubego, żołądka i trzustki gdyż połączenie leczenia chirurgicznego z chemioterapią a czasem również radioterapią daje największe szanse wyleczenia. W Oddziale możliwe jest zastosowanie chemioterapii u części chorych na inne nowotwory na przykład piersi, płuc i regionu głowy i szyi. Również pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie w innych ośrodkach mogą kontynuować chemioterapię w Szpitalu Zachodnim.

Chorzy wymagający leczenia wykraczającego poza możliwości Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia są kierowani do ośrodków o najwyższym stopniu referencyjności.

Oddział wraz z Poradnią Onkologiczną jest specjalistyczną placówką onkologiczną i nie prowadzi leczenia objawowego chorych, którzy zakończyli leczenie przeciwnowotworowe.

W Oddział Onkologii Klinicznej/Chemioterapia Jednego Dnia i Poradni Onkologicznej są zatrudnieni lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu różnych typów chorób nowotworowych zarówno chemio jak i radioterapią oraz doświadczone pielęgniarki onkologiczne co zapewnia najwyższą skuteczności i bezpieczeństwo leczenia.