Oddział Neurologiczny

OION: (22) 755 91 42
faks: (22) 755 91 32, (22) 755 91 21

neurologia@szpitalzachodni.pl

Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowy rozpoczął działalność w styczniu 2004 r. Obecnie jest jednym z najnowocześniejszych oddziałów w województwie mazowieckim.

Pododdział Udarowy dysponuje 22 łóżkami:

Oddział Neurologiczny dysponuje 12 łóżkami.

Nowoczesne zaplecze diagnostyczne, możliwość wczesnej rehabilitacji oraz wielospecjalistyczne konsultacje zapewniają pacjentom bezpieczeństwo zdrowotne i komfort pobytu.

Oddział specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu stanów nagłych w neurologii; w szczególności udarów mózgu, stanów padaczkowych, ostrych stanów zapalnych układu nerwowego, neuroimmunologicznych zaburzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Od 2005 r stosujemy leczenie trombolityczne w ostrej fazie udaru niedokrwiennego mózgu.

Od początku 2018 roku Oddział w kooperacji z Oddziałem Neurochirurgicznym tutejszego szpitala koordynuje zabiegi trombektomii mechanicznej dla wyselekcjonowanych pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu. W tym zakresie jesteśmy wsparciem dla oddziałów udarowych okolicznych szpitali.

Od kwietnia 2018 roku w Oddziale realizowany jest program leczenia stwardnienia rozsianego finansowany przez NFZ dla pacjentów z rzutowo-remisyjna postacią choroby.

Prowadzimy szkolenia dla lekarzy i ratowników Pogotowia Ratunkowego i lekarzy POZ w zakresie możliwości pomocy chorym z udarami mózgu.

Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia  na szkolenia specjalizacyjne lekarzy neurologów oraz szkolenia uzupełniające dla lekarzy innych specjalności.