Oddział Anestezjologii

Pokój Lekarski: (22) 755 92 02
Pielęgniarka Oddziałowa: (22) 755 92 05

anestezjologia@szpitalzachodni.pl

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii znajduje się na liście jednostek organizacyjnych Ministra Zdrowia, prowadzących specjalizację w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii (liczba miejsc szkoleniowych: 5), oraz staże kierunkowe.

W oddziale zatrudnionych jest sześciu specjalistów z anestezjologii i intensywnej terapii, w tym: jeden z tytułem doktora nauk medycznych, pięciu lekarzy w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, 36 pielęgniarek z wieloletnim stażem (po kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii).

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii jest nowoczesną jednostką, spełniającą standardy krajowe oraz europejskie pod względem lokalowym jak i wyposażenia w aparaturę medyczną (Oddział Intensywnej Terapii: 8 łóżek + izolator + sala zabiegowa, sala pooperacyjna: 6 stanowisk, pięć sal operacyjnych w ramach centralnego bloku operacyjnego).

Zatrudnienie wysoko specjalistycznego zespołu lekarsko – pielęgniarskiego umożliwia leczenie chorych na wysokim poziomie oraz pełne wykorzystanie nowoczesnej aparatury medycznej.

Do zadań Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii należy:

Dydaktyka: