Strona główna » Mazowieckie Interwencyjne Centrum Leczenia Udarów – MICLU

Trombektomia mechaniczna – metoda leczenia udaru mózgu
Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Neurologia/Trombektomia-mechaniczna-w-leczenia-udaru-niedokrwiennego-mozgu-na-czym-to-polega

Kontakt telefoniczny:
do Oddziału Neurologii: 22 7559 139, 22 7559 140, 519 112 112
do SOR: 22 7559 075, 22 7559 300

Chcielibyśmy Pańtwa poinformować o powstaniu w Szpitalu Zachodnim „Mazowieckiego Interwencyjnego Centrum Leczenia Udarów MICLU“, które to centrum powołano z inicjatywy Oddziałów Udarowych w Grodzisku Mazowieckim, Grójcu, Radomiu oraz Pruszkowie w odpowiedzi na zapotrzebowanie dotyczące trombektomii, czyli wewnątrznaczyniowego leczenia udarów mózgu jako uzupełnienie dożylnego leczenia trombolitycznego.

W oparciu o istniejący zespół naczyniowy w skład którego wchodzą lekarze Neurolodzy, Neurochirurdzy, Neuroradiolodzy i Radiolodzy Interwencyjni mający do swojej dyspozycji salę naczyniową pełniące dyżur 24/7 w ramach funkcjonujących Oddziałów Kardiologii Inwazyjnej, Neurochirurgii, Radiologii oraz bazę szpitalną obejmującą Oddział Neurologii z Oddziałem Udarowym, Oddział Neurochirurgii, Oddział Chirurgii oraz OIT powołano Mazowieckie Interwencyjne Centrum Leczenia Udarów.
Mazowieckie Interwencyjne Centrum Leczenia Udarów „MICLU“ zapewnia 24 godzinny dyzur naczyniowy i dostęp do trombektomii mechanicznej populacji pacjentów udarowych z terenu Zachodniego Mazowsza. Dogodne położenie Szpitala Zachodniego pomiędzy trasami A1, A2, S8, heliport zapeniają łatwy dostęp w przypadku transferu chorych, u których terapeutyczne okno czasowe jest ograniczone do 6 godzin.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, możemy spotkać się z Państwem w Szpitalu Zachodnim. Na miejscu oferujemy możliwość szkolenia lekarzy neurologów z zakresu kwalifikacji do wewnątrznaczyniowego leczenia udaru niedokrwiennego mózgu.

dr Krzysztof Bartosz Kądziołka
Koordynator MICLU