Ośrodek Rehabilitacji Dziennej

Kierownik: (22) 755 90 94
Z-ca Kierownika: (22) 755 94 07
Rejestracja: (22) 755 90 93

Specjalnością Ośrodka Rehabilitacji Dziennej jest szeroko pojęta rehabilitacja narządu ruchu dla dorosłych i dzieci.
Wskazaniami do leczenia w naszym ośrodku są: dysfunkcje narządu ruchu po urazach, zabiegach operacyjnych, w przebiegu schorzeń reumatologicznych i neurologicznych.
Ośrodek prowadzi trzytygodniowe turnusy rehabilitacyjne   oraz realizujemy cykle  zabiegów  fizjoterapeutycznych w   godzinach przed i popołudniowych.

Znakomita baza zabiegowa z  nowoczesnym sprzętem, profesjonalnie prowadzona kinezyterapia z indywidualnie dobranym programem, przywraca i poprawia komfort życia naszym pacjentom,  niezależnie  od  wieku .

Ośrodek proponuje:

Nowością w  naszym Ośrodku jest   rehabilitacja  kardiologiczna w ramach kompleksowej opieki nad pacjentami  po zawale  mięśnia sercowego w ramach  Kompleksowej Opieki Specjalistycznej (KOS).

Rehabilitacja  prowadzona jest w oparciu o indywidualnie dobrany  schemat treningowy na podstawie testu wysiłkowego, monitorowania ciśnienia  tętniczego, EKG oraz stanu  klinicznego pacjenta.
Rehabilitacja   obejmuje:

1. treningi wytrzymałościowe,
  2. treningi oporowe,
  3. ćwiczenia ogólnokondycyjne,
  4. ćwiczenia

Celem rehabilitacji  kardiologicznej jest  poprawa tolerancji wysiłku, zmniejszenie ryzyka  nawrotów  choroby, zmiana  stylu  życia,  nawyków  żywieniowych oraz poprawa  jakości  życia.
Czas trwania  rehabilitacji  kardiologicznej  jest  ustalany  indywidualnie  przez  lekarza  Ośrodka,   wynosi  nie  więcej  niż  24 dni  zabiegowe.
W trakcie  pobytu pacjenci   mają  zajęcia   edukacyjne z psychologiem, spotkania  z  dietetykiem  dotyczące prawidłowego żywienia oraz promocji  zdrowia.