Strona główna » Szpital Zachodni ma 15 lat!

Szpital Zachodni ma 15 lat!
Szpital Zachodni na rzecz pacjentów działa już 15 lat. Z tej okazji z inicjatywy Starosty Marka Wieżbickiego  i Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego w Centrum Kultury odbyła się Uroczysta Gala, podczas której wyróżnienia otrzymali pracownicy zasłużeni w zakresie wprowadzania nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych. Podziękowania za wiedzę i innowacje, profesjonalizm i zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia pacjentów otrzymali lekarze:

oraz pielęgniarki:
Marta Dzbankowska i Agnieszka Kołodziejska.

Szczególne podziękowania od Starosty Powiatu Marka Wieżbickiego oraz Burmistrza Gminy Grzegorza Bendykcińskiego otrzymała Krystyna Płukis Dyrektor Szpitala oraz prof. Jacek Pawlak Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa, którzy znacząco przyczynili się do osiągnięcia przez placówkę obecnej, renomowanej pozycji.
Chociaż Szpital obchodzi 15-lecie to historia jego powstania jest o wiele dłuższa. Już w 1981 r. powstał Społeczny Komitet Budowy Szpitala, a w maju 1989 r. wmurowano kamień węgielny pod fundamenty. Prace budowlane zostały jednak wstrzymane i dopiero w 1996 r., po zmianie projektu, nastąpiło ich wznowienie. Pierwsze obiekty szpitalne uruchomiono w 2002 r., a pacjenci pojawili się w kwietniu 2003 r.
Od tamtego czasu Szpital Zachodni wciąż się rozwija i poszerza swoją ofertę.
Wspaniałym uhonorowaniem 15-letniej działalności było zajęcie przez Szpital doskonałej pozycji w prestiżowym rankingu gazety Rzeczpospolita Ranking Szpitali 2018.
Szpital zajął:
I miejsce w kategorii Najlepszy Szpital w Województwie Mazowieckim,
I miejsce w kategorii Sieć Szpitali, Poziom II w skali kraju,
IV miejsce w kategorii Szpitale Zabiegowe, Wielospecjalistyczne i Onkologiczne w skali kraju.

Historię budowy Szpitala oraz jego teraźniejszość uczestnicy Galii mogli poznać  oglądając film przygotowany specjalnie na tą okazję.